O mně

o mně

“O mně” je nejlépe začít představením, takže: Jmenuji se Daňa Rýdlová a jsem ze „silného“ ročníku 70.

Obecně se dá říct, že jsem vyrůstala v období normalizace. Ale pro mě je dětství symbolizováno tancem, ať už klasickým, moderním i lidovým. Jak s oblibou říkávám: „dětstvím jsem se protancovala“. Možná i to však přispělo k vnitřnímu pocitu, že tak nějak nezapadám do běžného kolektivu. A popravdě, jak bych mohla očekávat, že mě tehdy děti poberou, když chodím do baletu, že? Těžko jsem hledala kamarády. Raději jsem naložila do stránek knih plných kouzel, fantazie, informací, inspirací a imaginárních přátel, než hrála „vybiku”.

Jenže tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že nemám jen jiné zájmy, než ostatní, ale že jsem i „jiná“ potažmo „divná“, celá o sobě, že bych třeba psala stať nazvanou “o mně”. A tehdy jsme se potkaly s jednou knihou numerologie. I dnes mám ten samý pocit, jako když jsem se spočítala a četla „jaké jsem to číslo“. Najednou věci začaly dávat smysl. Od pohádek a románů, od kouzel a fantazie, jsem přešla k realitě a dlouhé cestě sebepoznání a seberealizace.

Následně doznal na významu i fakt, že pocházím z rodu bylinářek a léčitelek. A ačkoli mě na takovou životní dráhu pozvali již tehdy, odmítla jsem, protože jsem toužila po „normálním“ životě, tedy rodině, dětech. Viděla jsem v tom možnost „zapadnout“.

Jak jsem najednou šla správnou cestou

I mezi vztahy, plenami, pokusy naučit se cizí jazyky, vážnými zdravotními problémy a prací, jsem si nacházela čas věnovat se svému zájmu. A to o numerologii, astrologii, umění feng-shui… Jednoho dne jsem neodolala, a s patřičným respektem, jsem si koupila balíček tarotových karet. Tehdy jsem možná sama otevřela ty dveře, které se mi již otevíraly dávno. No, abych náhodou necouvla, zdravotní stav se mi zhoršil na tolik, že byl nejvyšší čas, abych jej opravdu řešila. Nejen na fyzické úrovni, ale i v těch dalších, na které je jakýkoli lékař krátký. A Vesmír mi přihrál do cesty člověka, který mi ukázal, že existuje i jiná cesta.

Poznala jsem harmonizační techniku Reiki, která mi pomohla se zdravotním stavem i skutečným vnímáním toho balíčku tarotu (abych jen nepapouškovala fráze z knih). Dále se u mě probudila dosud nezvyklá chuť do studia, bádání a rozvíjení znalostí a dovedností, jak v samotném Reiki, numerologii, vykládání karet a všeho, co souvisí s alternativním přístupem k životu.
Dnes již toto vše za alternativní nepovažuji. Vidím v tom návrat k přirozenosti, jež souvisí se založením mé duše a způsobem života. A bylo tedy přirozeným vývojem, že se z kdysi „koníčku jedné zamindrákované holky“ stala práce – poslání jedné zdravě sebevědomé ženy.

A ptáte se, jak jsem na tom zdravotně teď? Mé tělo je skvělou brzdou mého života. Protože kdyby mě nebrzdilo, pak bych díky „svým“ číslům nebyla člověkem, ale kometou, která by se v obrovské rychlosti mihla kolem tohoto světa:-). (A to by byla fakt škoda.)

P.S. V průběhu čase se mi otevřely další netušené dveře a vznikla Galerie DaRy, která je tu pro Vás.

Potkávat se se mnou můžete i na FB stránce