O mně

Jmenuji se Daňa Rýdlová a jsem ze „silného“ ročníku 70.
Obecně jsem vyrůstala v období normalizace, ale pro mě je dětství symbolizováno tancem, ať už klasickým, moderním i lidovým. Jak s oblibou říkávám: „dětstvím jsem se protancovala“. Možná i to však přispělo k vnitřnímu pocitu, že tak nějak nezapadám do běžného kolektivu. A popravdě, jak bych mohla očekávat, že mě tehdy děti poberou, když chodím do baletu, že? Těžko se hledají kamarádi, když jsem byla raději naložena do stránek knih plných kouzel, fantazie, informací, inspirací a imaginárních přátel, než hrála „vybiku”.

Jenže tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že nemám jen jiné zájmy, než ostatní, ale že jsem i „jiná“ potažmo „divná“, celá o sobě. A tehdy jsme se potkaly s jednou knihou numerologie. I dnes mám ten samý pocit, jako když jsem spočítala a četla „jaké jsem to číslo“. Najednou věci začaly dávat smysl a já od pohádek a románů, od kouzel a fantazie, přešla k realitě a dlouhé cestě sebepoznání a seberealizace.

Následně doznal na významu i fakt, že pocházím z rodu bylinářek a léčitelek. A ačkoli jsem na takovou životní dráhu byla pozvána již tehdy, odmítla jsem, protože jsem toužila po „normálním“ životě, tedy rodině, dětech. Viděla jsem v tom možnost „zapadnout“.

I mezi vztahy, plenami, pokusy naučit se cizí jazyky, vážnými zdravotními problémy a prací jsem si nacházela čas věnovat se svému zájmu o numerologii, astrologii, umění feng-shui… A pak jsem neodolala a s patřičným respektem jsem si koupila balíček tarotových karet. Tehdy jsem možná sama otevřela ty dveře, které se mi již otevíraly dávno. No, abych náhodou necouvla, zdravotní stav se mi zhoršil na tolik, že bylo na čase jej opravdu řešit a nejen na fyzické úrovni, ale i v těch dalších, na které je jakýkoli lékař krátký. A Vesmír mi přihrál do cesty člověka, který mi ukázal, že existuje i jiná cesta.

Poznala jsem harmonizační techniku Reiki, která mi pomohla se zdravotním stavem i skutečným vnímáním toho balíčku tarotu (abych jen nepapouškovala fráze z knih). Dále se u mě probudila dosud nezvyklá chuť do studia, bádání a rozvíjení znalostí a dovedností, jak v samotném Reiki, numerologii, vykládání karet a všeho, co souvisí s alternativním přístupem k životu.
Dnes již toto vše za alternativní nepovažuji. Vidím v tom návrat k přirozenosti, jež souvisí se založením mé duše a způsobem života. A bylo tedy přirozeným vývojem, že se z kdysi „koníčku jedné zamindrákované holky“ stala práce – poslání jedné zdravě sebevědomé ženy.

A ptáte se, jak jsem na tom zdravotně teď? Mé tělo je skvělou brzdou mého života. Protože kdyby mě nebrzdilo, pak bych díky „svým“ číslům nebyla člověkem, ale kometou, která by se v obrovské rychlosti mihla kolem tohoto světa:-)