O mně

Dana

Jmenuji se Dana Rýdlová a jsem ze „silného“ ročníku 70.

Obecně jsem vyrůstala v období normalizace. Pro mě je dětství je symbolizováno tancem: klasickým, moderním i lidovým. Jak s oblibou říkám, „dětstvím jsem se protancovala“. Možná i to však přispělo k vnitřnímu pocitu, že tak nějak nezapadám do běžného kolektivu. A popravdě, jak bych mohla očekávat, že mě tehdy děti poberou, když chodím do baletu, že? Těžko se hledají kamarádi, když jsem byla raději naložená do stránek knih plných kouzel, fantazie, informací, inspirací a imaginárních přátel, než hrála „vybiku“…

Jenže tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že nemám jen jiné zájmy, než ostatní, ale že jsem i „jiná“ potažmo „divná“, celá o sobě. A tehdy jsme se potkaly s jednou knihou numerologie. I dnes mám ten samý pocit, jako když jsem spočítala a četla „jaké jsem to číslo“. Najednou věci začaly dávat smysl a já od pohádek a románů, od kouzel a fantazie, přešla k realitě a dlouhé cestě sebepoznání a seberealizace. I to jméno “Dana”, které jsem opravdu ráda neměla, my sedlo. Jako když jsem do něho dorostla.

Následně doznal na významu i fakt, že pocházím z rodu bylinářek a léčitelek. A ačkoli mě na podobnou dráhu zvali různí lidé již tehdy, odmítla jsem, protože jsem toužila po „normálním“ životě tedy rodině, dětech Viděla jsem v tom možnost jak „zapadnout“. 

I mezi vztahy, plenami, pokusy naučit se cizí jazyky, vážnými zdravotními problémy a prací, jsem si nacházela čas věnovat se svému zájmu... o numerologii, astrologii, umění feng-shui… A pak jsem neodolala. S patřičným respektem jsem vstoupila do obchodu s esoterickým zbožím a koupila si balíček tarotových karet. Tehdy jsem možná sama otevřela ty dveře, které se mi již otevírali dávno. Tak abych náhodou nevycouvala, zdravotní stav se mi zhoršil na tolik, že bylo na čase, abych jej opravdu řešila. A nejen na fyzické úrovni, ale i v těch dalších, na které je jakýkoli lékař krátký. A Vesmír mi přihrál do cesty člověka, který mi ukázal, že existuje i jiná cesta…

Poznala jsem harmonizační techniku Reiki. S tou jsem denně pracovala na svém zdravotním stavu. Ale také najednou vnímala, co mi ten balíček tarotových karet, ty obrázky říkají, prozrazují, abych jen nepapouškovala fráze z knih. Oplývala jsem u mě nezvyklou chutí do studia, bádání a rozvíjení znalostí a dovedností, jak v samotném Reiki, numerologii, vykládání karet a všeho, co souvisí s alternativním přístupem k životu. 

Dnes již toto vše za alternativní nepovažuji. Vidím v tom návrat k přirozenosti, jež souvisí se založením mé duše a způsobem života. Bylo tedy přirozeným vývojem, že se z kdysi „koníčku jedné zamindrákované holky s ošklivým jménem Dana“ stala práce – poslání jedné zdravě sebevědomé ženy. A tak tu teď pro Vás mám Správnou Cestou & Galerie DaRy dot-art a provázím Vás tou správnou cestou ke spokojenému životu.

A ptáte se, jak jsem na tom zdravotně teď? Mé tělo je skvělou brzdou mého života. Protože kdyby mě neomezovalo, pak bych díky „svým“ číslům nebyla člověkem, ale kometou, která by se v obrovské rychlosti mihla kolem tohoto světa:-)