Prosinec 2015

… a je dokonáno. Ano, o tom mluví karty vykládané na letošní prosinec. Co jsme letos mohli zařídit, pořešit, stihnout, domluvit či udělat, je zařízeno, pořešeno, stihnuto, domluveno a uděláno. Nyní budeme jen z dosažených pozic a s vědomím, že jsme se ke svým věcem postavili zodpovědně a statečně, sledovat, co nám naše konání nyní přinese. Každý, více či méně, získává, a to nejen dárky pod vánočním stromkem, ale i širší duševní obzor, který za pár dní budeme užívat v novém roce.

Osudové číslo 1
Jedničky prosinec budou řídit rozumem, jen aby si uchovaly to svoje, na co jsou zvyklé. Příliš mnoho rozumu však bude nutit lidi okolo jedniček, aby se stáhli a ujasnili si, co vlastně s jedničkami chtějí mít společného. A to je to, co jedničkám pomůže, aby své zkostnatělé postoje rozhýbaly a proměnily v souladu se svými záměry. Víra a sebedůvěra jim bude pomocníkem.

Osudové číslo 2
Když by se dvojky dívaly zpětně na svůj letošní rok, asi by jej hodnotily značně kriticky, ale jim se bude dařit v prosinci žít právě pro tento okamžik, věřit si a nikam nespěchat. Ani okolí dvojek nebude vyvíjet takové aktivity, které by dvojky překvapily. A tak prosincové energie poplynou hladce, ale i tak směrem k růstu a prosperitě.

Osudové číslo 3
Trojky si přece jen ještě chtějí a potřebují něco dotáhnout do konce, možná jen proto, že si až tak dosud nevěřily, ale nyní vidí, že jsou na správné cestě. Kdyby potřebovaly někoho, kdo se podívá na celou věc zcela reálně a pragmaticky, praktického člověka najdou velmi blízko sebe. Konec roku a možná hrozba roku nového zažene trojky do izolace. Tam by si však měly dát pozor, aby si nezapomněly nechat otevřené dveře.

Osudové číslo 4
Hledět na věci z té špatné stránky a pak vše napravovat je pro čtyřky typické a ten první pohled na prosinec bude přesně podle jejich scénáře, ale odhodlání a sebedůvěra pomůže čtyřkám i to Špatné koncem roku překonat a nalézt optimismus, který jim pomůže se na vše podívat z jiného úhlu… a pak uvidí, že je vlastně mnoho věcí vysloveně pěkných a podařených.

Osudové číslo 5
Samy pětky by řekly, že za tento rok zvládly mnohé a jsou vlastně spokojené. Ale hned přijde impuls zvenčí, který je zláká dalšími možnostmi poznávat, komunikovat, měnit a angažovat se, že budou mít na konci roku hodně práce, aby přicházející výzvy alespoň ukočírovaly na přijatelnou míru. Úspěch se tedy bude střídat s neúspěchem, ale v pětkách je síla, která dokáže ovlivnit výsledek v jejich prospěch.

Osudové číslo 6
Šestky očekávají pěkný, stabilní a jasný měsíc, bez nějakých výkyvů. Na druhou stranu jsou připraveny pustit se do nových projektů. Podstatná pro ně bude rovnováha a tu jim přinese jejich okolí, které je bude nutit přece jen myslet na zodpovědnost. Konec měsíce nabídne mnoho možností, a nejen ke způsobu trávení posledního dne roku. Aby šestky nabraly čerstvý vítr do plachet k vyplutí do nového roku, budou muset být opatrné, aby si nezvolily cestu vedoucí do ztracena.

Osudové číslo 7
Sedmičky vkládají do prosince velké naděje, ale samy se ke každému kroku musí nutit a pochopení tento měsíc nabytá nebudou příjemná. Naštěstí kolem sebe mají lidi, kteří jim budou připomínat, že srdce je víc než rozum. I tak prosinec bude pro sedmičky náročný, ale poučný, především proto, že si dále sebou neponesou jen vzdušné zámky, ale začnou pracovat na projektech s pevnějšími základy a s jasnějšími vizemi.

Osudové číslo 8
Pro osmičky bude prosinec velmi přínosným měsícem, ale musí počítat s tím, že „jejich“ lidé půjdou proti nim, což jim bude kazit náladu. Soustředit se na věci, které fungují, bude určitě cesta, která jim přinese přesně to, co od prosince očekávají. A udržovat správnou míru ve svém jednání, reakcích i plánech do budoucna, jim udrží nadhled i víru, což ve výsledku pomůže k jejich sebedůvěře.

Osudové číslo 9
Prosincové dny devítek by měly být podle jejich představ stejné, jako předchozí, ale opak je pravdou. Něco se natolik změní, že si budou muset devítky ujasnit svou další cestu. Z venčí přijde mnoho nabídek a nebude snadné rozeznat kvalitu od pozlátka. Ale s patřičnou dávkou zodpovědnosti, zavládne i devítkám v prosinci klid, který potřebují a těší se na něj.