Únor

Únor nám ve všeobecných tendencích přinese poznání a pochopení, která nám bude hodně zatěžko přijmout, smířit se s nimi. Propadat však strachu, depresi a pocitu bezvýchodnosti nemá cenu, prostě opět zvednout hlavu a uchovat si víru, že bude lépe, je úkolem tohoto měsíce. Samozřejmě můžeme uplatnit naše temnější stránky a pokusit se nějak vše a všechny přelstít, ale zapomínat na to, že se za vše platí, bychom neměly za žádných okolností. S ostatními bychom měli hledat kompromisy a tu zlatou střední cestu, abychom náš vývoj udržely alespoň v pomalém pokroku. Vyplatí se než něco začínat, tak spíše plánovat či zjišťovat naše možnosti. Únor je měsícem stagnace, spánku, o něco zásadního tedy usilovat nás může zahnat jen do slepé uličky, což by nám ubralo na sebedůvěře. Znamená to, že nyní bychom se měli uchýlit do ústraní a počkat na vhodnou dobu… kdy nastane, nám napoví náš vnitřní hlas.
Druhým měsícem roku 2013 nás provede Anděl kreativity a sebevyjádření. V každém z nás je ukryta schopnost vyjadřovat se slovy, obrazy, pohybem či zpěvem. My se však obává takto se projevovat, protože očekáváme, že se vždy najde, kdo nás bude kritizovat, zesměšňovat, a tak raději nic netvoříme, aby nám někdo neranil naše ego či city. A nejde jen o to, že z nás všech nejsou sochaři, řezbáři, pěvci, tanečníci či spisovatelé, my raději ani neprojevujeme naše pocity, své myšlenky si necháváme pro sebe, a projevit svou fantazii, svou hravost, to si prostě nedovolíme. Požádejme proto v únoru Anděla kreativity a sebevyjádření, ať nás osvobodí od pout předsudků a pochyb a pomůže nám vyjádřit naše touhy, city, pocity, názory, ať už jakoukoli kreativní formou… a pak stačí jen zavřít oči a nechat se unést svou fantazií a tvořivostí.

Energie vody

Osudové číslo 1
Jedničky se v únoru budou odpoutávat od něčeho, co je pro ně již zastaralé, co už k nim nepatří. Některým jedničkám to bude vyhovovat, jiné se budou proti tomu bránit, ale tak jen budou blokovat přirozený proces. Z počátku měsíce se dá počítat s tím, že se jedničky nechají unést emocemi a dají více na svůj cit, tak aby dosáhly svých cílů. Lidi v okolí jedniček se snadno a ochotně přizpůsobí a i když pomoc nebude nijak kvalifikovaná, bude jedničkám přínosná. S výsledky však jedničky spokojené nebudou, některé své projekty postaví na vratkých základech, takže jim spadnou jako domečky z karet, ale opět se to stane jen proto, aby to, o co jim skutečně jde, měly pevně ukotvené. Není se třeba obávat, v jedničkách samotných je řešení.

Osudové číslo 2
Dvojky se v tomto měsíci mohou projevit i ze své sebejistější, rozhodnější stránky a využít tak šancí, které k nim momentálně přicházejí. Jedna věc je, že mohou něčemu porozumět, ale také učit to správné a svobodné rozhodnutí. V únoru mohou dvojky začít pracovat na novém projektu nebo zkusit ty stávají pojmout novým, neotřelým způsobem. Okolí moc aktivity na podporu dvojek nevyvine a nebylo by dobré na ně nějak tlačit, ale není třeba ani očekávat nějaká nebezpečí či komplikace přicházející zvenčí. Dvojky si tedy i náročnějším únorem spokojeně proplují, pokud si udrží smysl pro zodpovědnost.

Osudové číslo 3
Pro trojky v únoru bude důležité, aby si určily, pokud to již neudělaly dříve, svůj cíl, protože jen tak naleznou své místo na světě a sejdou se samy se sebou. Není problém v tom, že by nenaslouchaly samy sobě, na to jim intuice neschází, ale jakoby se měly tendenci od sebe distancovat a věnovat větší pozornost druhým než sobě. Tento postoj k nim může tedy přivézt jen takové lidi, kteří budou způsobu trojek zneužívat a snadno je podvedou. Takže konec měsíce má tendenci přivést trojky k nepříjemným pochopením, na základě nichž by se trojky uzavřely do sebe a propadly by sebelítosti a beznadějnosti. Nechat se někdy unášet událostmi, lidmi je pohodlné, ale štěstí přeje aktivním.

Osudové číslo 4
Čtyřky mají vždy svou pravdu a dělají si věci po svém, takže i v únoru se budou držet svého, a prostě se svým způsobem budou věnovat svému. Přitom zůstanou nohama na zemi, soustředěny na důležité a rozvážně vyčkají na výsledky svého konání. Na podporu mají kolem sebe lidi odvážné a silné a bude zde možnost nalézt spojence. Pozor ale stejně tak se nalezne dost odhodlaných protivníků. Ale protože to čtyřky vezmou jako výzvu, koncem měsíce se budou moci radovat z dosaženého, ať už je to pěkný zisk, povýšení nebo „jen“ solidní základ pro budoucí. Čtyřky tedy mohou kráčet za svým srdcem.

Osudové číslo 5
Na pětkách bude tento měsíc, aby lidem kolem sebe pomohly nebo vyřídily své resty a dluhy z minulosti. Své nadšení pro uskutečnění svých vizí nemusí krotit. Možná uvažovaly, že by se daly na dráhu sociálního pracovníka, pečovatele, psychologa či jinak nápomocného člověka pro druhé a nyní je opravdu pro pětky vhodná doba se tímto směrem realizovat. No, a pokud se pětky necítí na nic tak velkého, jistě kolem sebe nalezne dostatek lidí, kteří jejich pomoc přijmout s radostí a vděčností. Pozor však na to, aby svou pomoc pětky nevnucovaly, i když o ní dotyčný nebude stát, nebude jí potřebovat. Nelze pomáhat někomu, kdo o to nestojí. Intuice je to, na co by pětky měly vsadit… no, a my ostatní se půjdeme porozhlédnout, jestli není na blízku nějaká ochotná pětka:-).

Osudové číslo 6
Šestky do února vstupují s mizenou náladou a pocit, že za svá mylná předchozí rozhodnutí platí víc, než je zdrávo, ale to jen proto, že si nasadily černé brýle a dostatečně se nerozhlížejí kolem sebe. Jistých úspěchů dosáhly a teď jakoby chtěly s opatrností sázet na jistotu. Ale život nám neposkytuje žádné jistoty, to bychom už dávno jako lidstvo nebyli, takže šestkám se více vyplatí, pokud seberou svou odvahu, smysl pro dobrodružství a odhodlání, protože jen tak mají šanci své projekt dokončit, uskutečnit, co si předsevzaly a patřičně si vše pojistit. Šestkám pomůže, pokud se budou motivovat afirmací „ změna je život a život spočívá ve změnách“.

Osudové číslo 7
Sedmičkám se tento měsíc vyplatí, pokud v sobě zmobilizují svou rozhodnost, podnikavost a projeví svou životaschopnost. Sice se z počátku měsíce bude zdát, že nic nefunguje tak, jak sedmičky potřebují, vše se bude zpomalovat, odkládat a přepadne je pocit bezmoci, ale někdy je opravdu dobré se zastavit a počkat, na další vlnu, s kterou bude snadné se nechat unést. Sedmičky mají štěstí na lidi, takže i tento měsíc mohou počítat s ochotnou pomocí a podporou. Takže pokud sedmičky ukočírují svou netrpělivost, pak na konci měsíce budou mít položené pevné základy pro svou budoucnost. A budoucnost je to, co nyní sedmičky potřebují zabezpečit, postarat se o ní.

Osudové číslo 8
Osmičky jsou nyní opravdu v období růstu, ale na každém stupni, o který postoupí výše, musí prokázat, že tam patří, i když každý krok je náročnější a náročnější. Ale nebyly by to osmičky, aby se s tím neměly zájem vypořádat. Je čas realizovat dávné sny a plány, právě v minulosti je možné nalézt to, co pomáhá vytvářet současnost i budoucnost osmiček. Tento měsíc se osmičky nemusí ani obávat nebezpečí od druhých lidí, jako by všichni osmičkám právě teď otevřeli svá srdce. Na konci měsíce se osmičkám otevře šance splnit si přání. Podstatné je jen nesnít a nečekat, co přijde, ale samy využít vnitřní síly dosáhnout svého. Není třeba o něco usilovat násilně, stačí důvěřovat.

Osudové číslo 9
Únor devítkám přinese potřebu učinit důležité rozhodnutí, jakoby se právě vyskytly na životní křižovatce a měly si vybrat svůj další osud. Sice mají v úmyslu plnit si své sny, realizovat se prostřednictví svých projektů, ale mají tendence všechno probírat jen uvnitř sebe a nepustit to ven a uskutečnit to. Nebo je problém v tom, že vize jsou nereálné, nedosažitelné? Přitom získat si podporu lze jen tím, že vše bude uskutečnitelné. Jinak devítkám koncem měsíce vše spadne jako domeček z karet, navíc s tím, že si devítky uvědomí, že lhaly samy sobě a tím pádem by hodně klesly na mysli. I pro devítky by tedy mělo být nejdůležitější dát na vnitřní hlas a cit.