Prosinec

Co očekáváme od prosince?… Aby nám plnil sny a děly se zázraky. A ten letošní prosinec se opravdu bude snažit naplnit naše očekávání:
Když si přestaneme dělat starosti, spojíme se s naší duchovní podstatou, budou k nám proudit energie, které mohou uzdravit naše tělo, naši mysl, ale i vztahy naše dosud nenaplněné touhy a potřeby. Rok nebyl snadný a nyní sklízíme to, co jsme zaseli a my můžeme skrze pomoc druhým realizovat sami sebe. A druzí nám za to budou oplácet nezištnou a bezpodmínečnou láskou a radostí z naší společnosti. A už jen tou vzájemnou laskavostí naplníme podstatu tohoto roku a tím je dopracovat se ke změně, která nám přinese velké štěstí. Nemusíme si přitom dávat žádné podmínky, opravdu je vše možné. Zmobilizujme odvahu, sílu i důvěru a nechme si plnit naše přání. Když jsme se dostali až sem, a že to tak snadné nebylo, pak jsme nalezli i cestu k sobě a již nemusíme utíkat.
A to, že se nám najednou začínají plnit sny, by nás mohlo snadno vtáhnout do světa iluzí a zdání. Proto je tu v prosinci pro nás Anděl zdání a skutečnosti, aby nám pomohl rozeznat pravou podstatu věci, ale i nás samých. Umožňuje nám sejmout masku a otevřeně projevit sebe sama, ale i lidi kolem nás. Přitom nás ubrání pocitu zklamání, že nic a nikdo není takový, jaký se zdál i potřebě posuzovat a soudit tu pravou realitu. Prostě nám umožní přijmout věci, lidi i sebe takové jací jsou.

Mandala na prosinec 2013

Osudové číslo 1
Jedničkám v prosinci jde o to, aby mohly být otevřené na všech úrovních… ať už se jedná o přímou řeč, otevřené srdce nebo peněženku, prostě chtějí dávat, tak ať se tomu nebrání, protože nyní co dají, to se jim také ve stejném duchu vrátí. Aby však nikomu nenarušily jeho osobitost, pak by se měly řídit intuicí, která jim napoví co a kdy nabízet a dávat. Jinak by i s dobrou vůlí nepochodily tak, jak si představují. Ale pokud si zachovají takt a respekt, pak si tu krásu v podobě dávání a braní, což je podstata prosince, užijí a potěší je. Kdyby náhodou intuice „mlčela“, pak postačí, aby nehleděly na věc jen ze své stránky, ale vcítily se do pocitů druhých a pak si neužijí nic jiného, než sdílení radosti, kterou měsíc přináší.

Osudové číslo 2
Dvojky v prosinci budou moci prostě projevovat jen samy sebe, nemusí si na nic hrát a jen dělat to, k čemu jsou, to co je pro ně přirozené. A tím je schopnost o druhé pečovat, milovat je, podporovat je. Nemusí se bát, že by to ohrozilo nyní jejich Já, naopak všichni čekají, jak je budou dvojky opečovávat a vyjádří nejen díky, ale i podpoří dvojky v jejich činnosti. A dvojky se doslova zapálí pro sebe samé a možná jim ta možnost projevit sama sebe dovolí osamostatnit se. Navíc jim koncem měsíce jde do cesty další neomezený proud energie, a pokud ten tok zachytí a nechají ho působit, pak umožní, aby se to temné a těžké, proměnilo v živoucí proud radosti.

Osudové číslo 3
Trojky v prosinci budou pracovat se svými hranicemi. Možná chtějí mít všechno pod kontrolou, nebo naopak nerespektují nic a nikoho a tento měsíc jim pomůže v tom, aby si uvědomily, že bez zapálení a odvahy zůstává člověk stát a dopředu se nedostane. Pokud se trojkám podaří svého bojovníka v sobě přijmout, pak už nebudou falešně potlačovat sebe sama. Důvěru ostatních trojky mají a nemusí se bát žádného omezování ze strany druhých. Možná se jen trojky chtějí bránit svému přirozenému vývoji, možná si myslí, že když udělají krok vpřed, že ztratí to cenné, co s nimi dosud žilo. Ale pokud umožní sebe sama ve svém životě vidět v širších souvislostech, umožní si vlastně žít a dají smysl všemu v jejich životě.

Osudové číslo 4
Čtyřky si do prosince nesou problém, který je zlobí už nějaký čas. Přitom se věc neřeší jen proto, že se čtyřky nechtějí kolem sebe rozhlédnout a využít příležitost, která leží mimo jejich zorný úhel. Svými energiemi však mohou pohnout velmi snadno… stačí, když soustředí pozornost na pochopení a odpuštění, a pak nebude důvod se něčím trápit. Navíc nemusí na sebe i druhé klást podmínku dokonalosti, ale když dovolí svým emocím, aby šly správným způsobem ven, uvolní vše popírané, co je dusí a omezuje a řešení se zázračně objeví. A to jestli se uvolní ze svého sevření hned nebo až na konci měsíce napoví, jaký jejich prosinec bude.

Osudové číslo 5
Pětkám bude prospěšné, pokud si poskytnou všechno, na co si dosud neudělaly čas a to nejprospěšnější bude, když si každý den dopřejí alespoň trochu času, při kterém se budou moci zastavit, odpočinout si, nebo si naplánují dovolenou a uskuteční ji. Nejenom, že jim další běh bude již přítěží, navíc mohou přílišnou aktivitou nadělat více škody. To, že se ostatní snaží v tomto čase podávat nadlidské výkony, by pětky nemělo strhnout k přehnané aktivitě. Pokud nyní něco pětky mají dělat, pak by měly spíše dbát na kvalitu než kvantitu, staví si základy pro budoucnost. Zklidnění má přinést soustředění, přílišná aktivita rozptýlí energie, které by mohly v potřebný čas chybět.

Osudové číslo 6
Šestkám prosinec přináší možnost překonat všechna omezení, která si dosud dávaly. Jakoby najednou mohly nahlížet na věci, lidi, okolnosti zevnitř a přitom si plně uvědomovaly, co je skutečné, a co iluze. Jistě, mohou se držet zpátky a nic neriskovat. Ale proč nevyužít příznivých energií pro změnu, proč nejít dál třeba i na konci roku? Proč čekat, jestli přijde ještě lepší chvíle. Proč nedělat pro sebe i druhé to, co šestky dělají nejradši?… Působit radost sobě, pro druhé je přece potěšení, a jestliže to stojí jen to, že šestky udělají krok vpřed, pak je zbytečné váhat. Mít cíl vše usnadní.

Osudové číslo 7
Sedmičky se cítí na začátku prosince jako bez energie a to jen proto, že si je v předchozím období rozptýlily a věnovaly je na něco, co jim nic podstatného nepřinášelo. Přitom se velice rychle mohou dostat do proudu své svého určení a uskutečnit to, po čem již dlouho touží. Zrcadlem jejich života jsou nyní vztahy s druhými lidmi… jestliže do nich sedmičky vloží lásku, respekt a svobodu, totéž si dokážou poskytnout sobě, ale navíc i vpustí tyto aspekty do vzájemných vztahů s lidmi kolem sebe. I když sedmičky nikdy nehrají s otevřenými kartami, tak jim právě nyní přirozenost, opravdovost a důvěra otevře dveře do jejich budoucnosti, která nemusí být vůbec špatná, pokud nezapomenou na svou osobní zodpovědnost.

Osudové číslo 8
Osmičky stále provází nějaký starý program, který jim už neslouží k dobru a blokuje jim cestu k vítězství, takže prosinec skýtá příležitost tohoto strašáka nechat, ať ho vezme čert nebo zapracovat na tom, aby se ho osmičky zbavily samy svým přičiněním. Přitom cesta k osvobození je velice snadná… pouhé uvědomění si věci, projevení díků svému egu za jeho péči a uvolněné vyčkání na osvobození ducha. Přitom by neměly zapomínat na touhu svého srdce. Jeho zájmem je žít v lásce a hojnosti a harmonii. K osmičkám se blíží šťastný životní obrat a je potřeba zmobilizovat odvahu i důvěru, aby zrealizovaly to, co jim přinese pocit štěstí, radosti a naplnění.

Osudové číslo 9
Devítky vstupují do prosince s hlavou plnou starostí, přitom k tomu nemají jediného důvodu. Tedy pokud budou na věc nahlížet v souvislostech a nezaloží ruce do klína. O své se vždy člověk musí postarat sám a za svými touhami a jejich uskutečněním si je třeba jít, jen tak nás Vesmír podpoří. Devítky by se měly oprostit od strachu, který je svazuje a vytváří tak energie, pod kterými devítkám klesají nohy v kolenou. Je tu konec roku proč se svým strachem nerozloučit a pustit se do nového s radostí, odvahou a celým svým potencionálem, který je předurčuje k tomu, aby uskutečňovaly sebe sama i druhé. Ta prává síla devítek spočívá v jejich srdci, tak se nemusí obávat, že by někoho poškodily nebo omezily.