Duben

Duben přináší energie, které nás budou nutit postavit se čelem k nevyřízeným, odkládaným záležitostem, před kterými jsme zavírali oči nebo doslova utíkali. Přitom, abychom se do něčeho vrhali, abychom to měli za sebou, se čekat nedá. Spíše se budeme držet svých zajetých kolejí, abychom náhodou nepodstoupili nepřiměřené riziko. Protože jde o všeobecné energie, dá se počítat, že podobně na tom budeme všichni, takže pomoci od našich blízkých se dočkat nemůžeme, navíc, pokud by se nám dařilo lépe, může se stát, že nám trochu cestu budou chtít zkomplikovat. I tak duben přinese něco dobrého… je to skvělý měsíc k tomu poznat sebe i druhé, vidět, to co se dosud skrývalo. Na závěry však je ještě čas, nenechme se strhnout emocemi, vyčkávejme a nezapomeňme, že boj vytváří zase jen boj a láska vytváří lásku.
Náročnějším dubnem nás bude provázet Anděl optimismu a krásy, což znamená, že i když se nám zrovna nedaří v nějaké osobní záležitosti, neznamená, že máme klesat na mysli a vidět následně vše v černých barvách. Těžké zkoušky, nepříjemné zkušenosti nás ve výsledku posilují, tak se jich nevzdávejme. Anděl optimismu a krásy, když ho tedy požádáme, dodá šedi a temnu duhové světlo, abychom rychleji viděli pozitiva, a pokud zrovna s danou věcí nelze pohnout, pak nám pomůže, abychom nehledali jen problém, ale naše budoucnost se nám rýsovala před očima ve všech možných barvách. Pomůže i těm, co tvoří, ať už jakýmkoli způsobem, dodat lehkost a realizovat své představy. Tak, když už nebudeme mít sílu jít dál, budeme klesat na mysli, pak stačí jen požádat o pomoc Anděla optimismu a krásy… a nezapomeňme mu i poděkovat…

Mandala na duben 2013

Osudové číslo 1
Jedničky touží konečně realizovat to, na čem už nějaký čas pracují, nebo jen uvažují, prostě přejít od teorie k praxi. Slibují si, že když už nebudou otálet, tak se jim změní život nebo alespoň jeho kvalita. Ale karty naznačují, že daný projekt není zcela srdeční záležitostí jedniček. Možná je to tím, že když se pustí do daného, budou muset obětovat něco jiného. Ale není třeba „kasat kalhoty, když brod je daleko“, protože když si jedničky za svým půjdou, pak narazí na otevřenost a upřímnost druhých a pokud si jedničky zachovají svůj cíl před očima, pak i jejich podporu, jen neslibovat něco, co není možné. Když se to vše spojí, pak jedničky mohou se svým životem či jen projektem znatelně pohnout, tudíž nastolit změnu.

Osudové číslo 2
Dvojkám jde skvělá příležitost získat, ať už t jsou materiální hodnoty nebo hodnoty duševní, jen vystihnout ten správný okamžik. A dvojky nemají pocit, že by bylo nutno ještě na něco čekat, takže duben pojmou jako „měsíc dvojek“ a s radostí se budou angažovat ve svůj prospěch. Pro okolí dvojek to bude opravdu příznivé období, bude mít zájem dvojkám pomáhat, podporovat je. Díky příznivým energiím se ukáže postup dvojek jako ten nejlepší, a když se navíc dvojky spolehnou na svou intuici, pak nemohou chybit. Karty dvojkám radí opravdu jen vzít si to, co dvojkám patří a jít si za svým.

Osudové číslo 3
Trojkám duben má ukázat, že mají obrovský potenciál schopností a dovedností, které jim jsou ku prospěchu, a i když jsou trojky v numerologické škále na začátku, tedy s tahem na cíl mají problém, tak i ony mohou mít cíl a jít za ním. Samy si tento měsíc budou komplikovat cestu tím, že jejich touhy po materiálních požitcích zastíní možnost dosáhnout mnohem cennějších požitků. Jejich přístup navíc znemožní druhým, aby se pro trojky angažovali… jak pomoci někomu, kdo neví, co chce… Ale i pro trojky přijde v dubnu příznivé období, jen to bude až na konci měsíce, otázka zní, zda si tu správnou cestu trojky naleznou či se budou toulat v říši fantazie. Trojkám nejvíce škodí, že „pro stromy nevidí les“, takže samy sebe omezují.

Osudové číslo 4
Čtyřky budou potřebovat obhájit sebe sama nebo své pozice a uplatnit svou rozhodnost., chce je totiž doběhnout jejich minulost, kterou nechaly nedořešenou a možná ze všeho nejvíc pomůže se vrátit na místo či k lidem, kde vznikl problém, který nyní blokuje postup vpřed. Dalo by se říct, že čtyřkám budoucnost vázne v minulosti. Podporu z venčí očekávat nelze, minulost skrývá hodně nepříjemných zkušeností, do kterých se lidem nechce vstupovat, tak se ke čtyřkám raději otočí zády. To však není důvod, aby se čtyřky vzdaly, protože samy sobě dokážou posvítit na cestu a přitom si zachovat originalitu a svobodu, která je pro ně tolik potřebná a motivující. Růst a prosperita se objeví, když to čtyřky budou nejméně čekat.

Osudové číslo 5
Když pětky v dubnu projeví svou odvahu a schopnost riskovat, pak samy sobě poskytnou skvělou šanci zažít něco dobrodružného, co poskytne výzvu k seberealizaci. Pětkám takové energie budou naprosto sedět a snadno se tak nadchnou a měsícem proplují s lehkostí a elegancí. Nemohou však počítat s lehkomyslností svého okolí, tam se setkají se zodpovědností a rozvahou, kterou možná budou pětky považovat za brzdu v jejich rozletu. Ale nyní se pětky zastavit nedají a koncem měsíce si budou užívat výsledků svého snažení a odvahy, takže aniž by to postřehly, tak projdou zásadní změnou.

Osudové číslo 6
Šestkám hned na začátku měsíce přichází do cesty zajímavá nabídka, a když si uchovají rozvahu, nebudou se nechávat strhnout názory druhých, kteří mají zájem spíše prospívat sobě než šestkám, pak se šestky mohou dočkat, i když za nějakou dobou, plodů svého úsilí. Šestkám prospěje, když se na vše budou dívat se svým citem pro rovnováhu a harmonii, prostě „všeho s mírou“ a trpělivost by měla být šestkám jediným kořením. Pokud si na sebe a své věci nedokážou najít čas, pak sice mohou jít jinou cestou, ale pak je dobré počítat i s jinými výsledky. Komplikace a zdržení neznamenají neúspěch.

Osudové číslo 7
Sedmičky budou mít potřebu zabojovat, a pokud užijí pouze férových prostředků, pak není nic proti ničemu. Duben nebude pro sedmičky měsícem, kdy by mohly v klidu vysedávat za pecí a čekat, co jim padne do klína… i ony budou potřebovat přiložit ruku k dílu. Okolí se k sedmičkám bude obracet zády, prostě jakoby rychle a radikálně chtěli za sedmičkami zavřít, zabouchnout dveře a vícekrát je nepustit zpět. Není třeba se však lekat, i tak k sedmičkám směřuje obrovská šance splnit si, po čem touží. Když opravdu sedmičky nezůstanou v koutku, udrží si pozornost a nebudou se bát činit jakákoli rozhodnutí, pak nemohou nezískat. Odhodlání opustit zajeté zpřístupní nové cesty.

Osudové číslo 8
Pro osmičky bude duben doslova jejich měsícem, protože budou moci uplatnit celou škálu svých schopností, chytrost i silnou vůli, prostě žili aktivně, tvořily svůj život a nečekaly, co k nim přijde. Hned v počátku k nim přichází možnost „udělat štěstí“ s konkrétními výsledky, ne nijaké vzdušné zámky. Kolem osmiček se bude pohybovat člověk, který bude citlivý, vnímavý a po citové stránce je podpoří. Velkolepý výsledek nebo alespoň řešení už bude po takto příznivém měsíci třešinkou na dortu. A rada od karet na tento měsíc: co osmičky zasadí, také sklidí… prostě zase ta zodpovědnost, ale ta je jim vlastní.

Osudové číslo 9
Devítky budou v dubnu řešit nějaký svůj vnitřní rozpor, prostě jakoby se bránily učinit rozhodnutí, které je pro ně nezbytné. Přitom proč pracovat na něčem, co už je hotové, neradovat se z úspěchu a nevložit srdce do nových dnů, projektů či snů. Sice je dobré počítat s konkurencí, se schopnou konkurencí, ale na druhou stranu devítkám nechybí schopnost získávat lidi, tak pro z konkurence neučit spolutvůrce. Koncem měsíce se devítky ujasní, to co na počátku bylo zahaleno tmou, a navíc si jasně vytvoří vizi věcí budoucích. Rozvaha a zodpovědnost je to, co jim pomůže, projít čtvrtým měsícem roku bez úhony.