Květen 2021 – výklady tarotu

Unavení, otrávení, s obavami a pochybnostmi vstupujeme do května 2021. Výklad tarotu nám neslouží k věštění budoucnosti, ale k náhledu na energie a hledaní cesty. A taroty letošního května sice avizují, že jsme energeticky vyčerpaní, ale nejsme zlomení na duchu a uchováváme si svou vizi. A to je opravdu to nejlepší v současné chvíli.
Jestliže máme vizi, která s námi skvěle rezonuje, pak Vesmír může skrze na nebe vzaté mistry, anděly i pozemské nositele světla pomáhat. Teď stačí je jen požádat o pomoc. Jejich upřímnost, podpora, dobrá rada je tu pro každého.
Takové energie tu teď máme navzdory únavě a pochybnost. A ty energie nám budou pomáhat jednak k získání nových zkušeností, ale také k naplnění našeho životního úkolu. Můžeme si uvědomit, jaké je naše poslání nebo jakým směrem se teď vydat. A opravdu bychom se tomu neměli chtít vyhýbat, jestliže osud chápeme jako sled vlastních rozhodnutí a přijetí zodpovědnosti.
Protože karty doplňují: Je třeba se vymanit z minulosti, abyste se mohli vydat cestou svého srdce.

Mandala na květen 2021 pomáhá sladit se s Vaší vizionářskou stránkou.
Mandala na květen 2021

Osudové číslo 1

Jestliže květnové taroty mluví o únavě a přetížení, pak Vy, Jedničky, potvrzujete jejich pravdu. U Vás je to však o tom, že toho chcete zvládnout hodně moc. Možná proto, že zvláště v tuto chvíli, kdy začíná něco nového, Vy přesně víte, jak to rozjet, co je všechno třeba, chápete se iniciativy. Ale brzy zjistíte, že jste tak nějak na to víc samy, než obvykle a zavírají se Vám i ty dveře o kterých byste si to nikdy nemyslely. Ale to Vás nezlomí a navíc se Vám koncem měsíce otevřou dveře, o kterých teď na začátku května nemáte potuchy. A Vy se opět budete moci realizovat přesně tak, jak je Vám to vlastní.
Karty radí: V dobrém i zlém, nezapomínejte že Vy jste strůjcem svého štěstí.

Osudové číslo 2

Dvojky, stále se upínáte k tomu, jaké to bývalo. A otázka zní, zda se v minulosti utápíte nebo hledáte inspiraci pro dnešek a dny další. Tak či tak je podstatné, abyste se na věc dívaly střízlivě, realisticky a převzaly zodpovědnost napříč časem. Teď to není o Vašem okolí, ale o Vás samotných. Ano, je to paradox, ale i číslo dvě je individualita. Jestliže se s tímto porovnáte, pak vězte, že minulost se pro Vás stane zdrojem té inspirace a zkušeností. A Vám se podaří převést minulé v inovativní verzi do současnosti a položíte si pevný základ pro budoucnost.
Karty Vám dávají ještě jeden typ: Nespěchejte, na nic netlačte, věřte si a neuhýbejte z cesty.

Osudové číslo 3

Jestli někdo má pocit, že mu byla vzatá svoboda, pak jste to Vy, Trojky. Omezení prožíváte opravdu intenzivně a v tomto rozpoložení vstupujete do nového měsíce. Když si to uvědomíte, pak se přece jen rozhlédnete po možnostech, které se nabízejí. To Vám poskytne trochu nadšení a naleznete spřízněné duše, s kterými si v dané věci budete rozumět. Ale opravdu bude potřeba, abyste si hledaly nový zdroj energie, vitality. Protože byť k Vám přijde šance, nebudete mít sil, abyste ji plně realizovaly.
Karty, ale vidí šanci, jak ten letošní květen zvládnete i Vy: Najděte sílu, obnovte energii, seberte odvahu, dbejte o sebe.

Osudové číslo 4

Za to Vy, Čtyřky, víte co, víte jak, a tak se směle hned v prvních dnech května rozhodujete, jakou cestou se vydáte. Víte, že nelze hned od první chvíle očekávat kdovíjaké výsledky a trpělivě vyčkáváte, protože víte, že Vaše záměry se neminou účinkem. Buďte však ostražité, někdo Vám chce věc komplikovat, vyfouknout nebo Vám nedobře poradit, abyste nemohly uspět. Když na konci měsíce budete nějakým způsobem bilancovat, čeho jste chtěly dosáhnout a čeho jste dosáhly, pak v těch výsledcích hledejte cestu k cíli.
Protože karty doplňují. Jste na cestě, tak jděte dopředu bez odkladů a strachu.

Osudové číslo 5

Pětky, nejste nyní v pozici, která by pro Vás skýtala nějaké jistoty. Ať už Vaše cesta vede kamkoli, pak ji bude nutné vybojovat. Nemusíte hned někoho tlouct, ale jasná vize, rozhodnost a odvaha budou lépe rezonovat s Vašimi energiemi i Vaším zaměřením. Pravděpodobně budete mít z tohoto května pocit, že Vy jste vstřícní, otevření a ostatní jdou ve všem proti Vám, a ono to tak bude. Ale není to proto, aby se Vám nedařilo, ale abyste se propojily právě se svou vizí, vzaly ji za svou, více vnímaly své srdce a zůstaly otevření, navzdory všemu.
Karty i pro Vás mají typ navíc: Využijte své flexibility, ale neměňte směr.

Osudové číslo 6

Jistoty, Šestky, jsou to co od tohoto května očekáváte, ale to je právě to, co Vás brzdí. Ale kolem Vás se všechno posouvá vpřed a na Vás bude rychle uchopit příležitost, bez ohledu na jakkoli žádané jistoty. A i když se bude jednat o příležitost, která od Vás bude vyžadovat velké nasazení, pak by nebylo prozíravé, se jí vzdávat. Pokud půjdete touto cestou pak získáte to, co jste chtěly na začátku.
Karty na závěr dodávají: Nejistota vytváří chaos, ale bez chaosu nevznikne nic nového.

Osudové číslo 7

Sedmičky, doslova si libujete v současném stavu Vaší reality a zatím nic měnit nemáte skutečně v úmyslu. Naopak užít si toho, co jste dosáhly s vědomím, že si to zasloužíte je cíl Vašeho letošního května. Navíc, poskytnete i svému okolí prostor, aby si užívalo společně s Vámi. Ale i Vy víte, že jako je čas odpočinku, tak je čas jít něco dělat. A ten čas pro Vás nastane koncem května. To otevřete ty správné dveře a vyrazíte vstříc novým cílům.
Karty radí: Užijte si své zasloužené odměny, ale přitom věnujte čas myšlenkám na svou budoucnost.

Osudové číslo 8

Skvělou šanci, Osmičky , pro Vás má tento květen. A ať už se týká čehokoli, má Vám přinést radost. Vaše nátura i zkušenosti Vás budou nabádat k opatrnosti a zodpovědnému přístupu. Vše budete důkladně rozvažovat a porovnávat s Vašimi zájmy. Zajímavá bude také Vaše kooperace s Vaším okolím. Klaďte důraz na spolupráci, ať se z přátel nestane konkurence. Z lidí možná budete rozčarované, ale co se týká Vaší šance, pak ji budete zvládat dávat jasné obrysy a sobě vytyčíte nový cíl.
Typ od karet pro Vás: Nenastavujte si své hranice úzké, nebojte se roztáhnout křídla a vydat se na svou novu cestu.

Osudové číslo 9

Nějak jste se, Devítky, ztratily, a teď i to plně uvědomujte, což Vám nedělá radost. Co s tím. Změna. A co bychom si povídaly, na neradost je jediným lékem jít udělat nějakou tu změnu. A o tom mluví i karty na letošní květen. Změnu jste schopné udělat, pomůžete tím sobě, ale i Vaše okolí to bude kvitovat s povděkem, už na to čekalo. A i pro Vás konec měsíce bude vlastně začátkem Vaší nové cesty. Jen si dejte pozor, aby to nebyl jenom ten začátek.
A karty doplňují: Nečeká Vás tak těžký úkol, abyste ho nezvládly.

P.S. “Květen 2021 – výklady tarotu” i další měsíce můžete sledovat i přes https://www.facebook.com/SpravnouCestou.

Chcete se podívat na jakýkoli měsíc od roku 2021? Navštivte archiv výkladů https://spravnoucestou.cz/vyklad-karet/.