Srpen 2018

Když vidím první kartičku na srpen, tak mě napadá: být či nebýt, chtít či nechtít srpen/nesrpen… Už asi vnímáte ty energie, že! Pro letošní srpen totiž bude symbolem houpačka… nahoru, dolu, výkyvy, nečekané události v jednu chvíli dobré i zlé. Proto nyní oprašte své flexibilní schopnosti a pokuste se naladit právě jen na ty energie, které měsíc, věc, lidé vysílají a přizpůsobte se jim. I toto je příležitost. Možná není hned jasné, proč a nač, ale může to být přinejmenším zajímavé. Určitě Vám i pomůže, když se obrníte trpělivostí. Tak jako nyní máte užitek z toho, co jste započali v dubnu, tak i nynější záležitosti mají svůj čas. Karty říkají, že si tím letošním srpen necháme vzít vítr z plachet a ztratíme veškerý optimismus, ale na druhou stranu radí, před tím neutíkat, naopak dokázat své schopnosti, vědomosti a sílu (fyzickou, psychickou, duševní), pomůže vyjasnit i sebetemnější tmu.

Osudové číslo 1
I když Vy, Jedničky, vždy víte, co chcete, tak Vám letošní srpen udělá pěknou čáru přes rozpočet a jako všechny ostatní zůstanete zmateně stát, což ve výsledku povede k jakému menšímu zabloudění. Ale přece jen je jedna vychytávka, jenž Vám poněkud pomůže a tou je rychlost. Teď nic dlouho nevymýšlejte, ale jednejte a nechte si pomoct. Sice ani tak nebude zásadně líp, ale Vy aspoň budete mít pocit, že to máte ve svých rukách.

Osudové číslo 2
Červenec Vám, Dvojky, poskytl dobrý vítr do plachet a ještě dobrou půlku srpna budete těmito energiemi posouvány ve svižném tempu vpřed. Pak ale máte tendence znejistět a začít hledat problémy… a pro Vás tentokrát platí: Kdo hledá, najde. Takže zprvu pohodový aktivní měsíc dovedete do slepé uličky, ve které je všechno špatně, nic nejde, nic nemůžete. Jak z toho ven? Dejte na radu karet. Na nic nečekejte, nehledejte, ale konejte, lepší udělat něco, i když špatně, než vůbec nic.

Osudové číslo 3
Trojky, Vy sice víte, s čím do srpna vstupujete, ale hnedle Vám tento měsíc ukáže, že je všechno jinak a Vy budete nuceni změnit plány. To si bude žádat velkou dávku improvizace, protože Vás takové energie překvapí nepřipravené. Nelitujte toho, o co jste těmi změnami přišly, ono to nebylo nic dobrého. Naopak… to, co přijde nového, to bude mít jistější perspektivu.

Osudové číslo 4
Čtyřky, Vy máte rádi pořádek, pravidla, jasnou strukturu a srpen Vám ukáže, co to opravdu znamená… v dobrém i špatném slova smyslu. Bojíte se? Ono jde o to, nalézt nějakou správnou míru od všeho, není třeba prchat, stejně by Vás to doběhlo, ale hledat jiný přístup či cestu ke stejnému cíli, není nic proti ničemu. Zvídavost, rozhodnost a samostatnost si zachovejte, pomůže to objevit to, co Vám škodí, přidejte kapku zodpovědnosti a i pro Vás náročnější srpen zvládnete.

Osudové číslo 5
I Vy, Pětky, jste se rozhodly, že jej zvládnete hlavou a ničím jiným, než hlavou a k tomu Vám dopomáhej… hlava. Srpen Vám ukáže, že jenom hlava k životu nestačí. Když si to takto přečtete, hned víte, že „to dá rozum!“.:-) Takže i tento měsíc Vám povede k tomu, abyste změnily přístup, pohled a zkusily to i jinak, protože „s hlavou“ bude vše čím dál více váznout a stejnak, i když pomaleji bude třeba něco změnit. Z toho plyne i rada kartiček: Nedělejte nic, co Vám nedělá radost a co není naplněno zaujetím a láskou pro věc.

Osudové číslo 6
O srpnu jste, Šestky, přesvědčené, že víte jak ho pojmout, máte svou strategii, své plány. Hned první dny Vám ukážou, že to tak snadno nepůjde. A otázka zní, zda se poddáte nebo zaujmete jasný postoj a s nepřízní se vypořádáte. Jen tak můžete, a opravdu můžete, dosáhnout toho, co máte v plánu. Nenechte se strhnout k impulsivnímu, reaktivnímu jednání, dejte na intuici a klid v duši.

Osudové číslo 7
Sedmičky, Vám srpen přinese uklidnění a bezpečí. Pokud dokážete nechat věci plynout, máte trpělivost, ale i rozum „v hrsti“, pak konečně dosáhnete toho, o co Vám jde. Pusťte se do toho, na pomoc vezměte odvahu, obklopte se stejně smýšlejícími a nemůžete mít špatný srpen. Ještě Vám tolik dobrého nestačí? Pak rada od karet zní, věřte v lepší zítřky a jednejte s druhými otevřeně, ale slušně.

Osudové číslo 8
Osmičky, Vy volíte zodpovědný přístup i pozvolný pokrok, již víte, že nic neurychlíte a násilím nic nedovedete tam, kam chcete. Konečně jste, i s takovým přístupem, sladěné a nacházíte se v něm. Proto dokážete věci a lidi přijímat s klidem v duši a láskou, bez soudů a odsuzování. Takový klid Vám pomůže si uvědomit, co a s kým budete prožívat dál, a ve Vašem životě zavládne pořádek a zdravé sebevědomí, kterým pomůžete sobě i druhým, chcete-li… budete tím vzorem.

Osudové číslo 9
Devítky, zapomínáte, že ve vzdušných zámcích nebo snech se reálně žít nedá, ani když si je vydupete, vyvztekáte, vybrečíte. Srpen Vám má pomoci od těchto nereálných, nerealizovatelných projektů upustit a hledat nějakou svou jinou cestu, která bude skutečně Vaše, bude Vás naplňovat, těšit. Tak už nekoukejte, co a jak dělají jiní, ale nalezněte si svou cestu. Nespoléhejte se na to, že máte nějaký potenciál, ale používejte ho. A věřte, že všechno má také svůj čas… to, co dostanete hned, má „jepičí“ život.