Květen 2018

Jestliže jsme si v dubnu udělali pořádek tak, jak nám napovídaly karty, tak květen bude o uzavírání starých projektů a vstupu k novému. Ten úklid byl hodně důležitý, protože nám určuje, s jakými energiemi budeme pokračovat dál. Jestliže jsme se zbavili všeho nepotřebného, nepropadli jsme závislosti, pak máme volný výhled k dalšímu cíli. Pakliže jsme si nechali úklid na později nebo spoustu věcí jen přemístili, aby jakoby úklid proběhl, ale vše zůstalo po starém, pak energie, které nás posunují vpřed, budou nyní blokovat právě ty věci, kterých jsme se nedokázali pustit. A všichni dobře víme, jak se jde s plnou krosnou na zádech nebo s lehkým batůžkem. No, tak či tak, květen bude o rozjezdu nových projektů a nasměrování se vpřed, o aktivitě, angažovanosti, o podnikání a potěšení z vlastních schopností a úspěchů… úspěchy… to bude to prubířské místo, na kterém se zase něco nového naučíme. Protože jedna věc je náš cíl, záměr, úmysl, druhá – způsob, jak se k danému dostat a třetí, co považujeme za úspěch… necháme-li se zlákat pozlátkem a dočasným uspokojením nebo budeme směřovat k trvalejším, i když méně blyštivým hodnotám. No, každopádně, květen bude cenný měsíc, který nás zase něco naučí o nás samotných a pomůže poznat naše hodnoty.

Mandala na květen 2018

OSUDOVÉ ČÍSLO 1
Na Vás, Jedničky, bude květen působit pozitivně ve smyslu možnosti se pustit do něčeho nového, to máte rády, to je to, co Vám dodává energii, napadá mě „voda, na Váš mlejn“. Jenže jedna věc je něco začít, a druhá vědět, kam to chcete dovést. Proto, abyste pouze nezačínaly a úspěch byl připsán ve Vašich věcech Vám, chce to mít pevný základ a jasný cíl. V květnu se Vám improvizace může vymstít. Využijte své schopnosti efektivněji a cílevědoměji, pak dosáhnete úspěchu snáz a nebude za něj vavříny sbírat jiný.

OSUDOVÉ ČÍSLO 2
Podle karet nebude květen Váš oblíbený měsíc, Dvojky. Vzhledem k tomu, že jste skromnější a více myslíte na druhé, než na sebe, nebude Vám dost jasné, proč nyní řešit své hodnoty a úspěchy. Zkrátka by se dalo říct, že se budete jen těžko orientovat. No, když se na ty obrázky dívám, tak bych doporučila, tak nějak ten květen prožít a do ničeho velkého se nepouštět. Prostě výhru získá někdo jiný a Vás by stála jen mnoho sil a energií, ať už v jakékoli podobě. I za „nepěknými“ obrázky však mají karty dobrou radu: Zachovejte si odstup, dívejte se na věc z různých úhlů a nebojte, Vaše lepší chvíle přijdou.

OSUDOVÉ ČÍSLO 3
Za to Vy, Trojky, se chystáte do května vtrhnout jako uragán, plní síly a se vším, co je Vám k dispozici. Pozor však, velmi rychle můžete narazit nebo zcela vyčerpat. Chce to přece jen více rozvahy a klidu. Nechte některé věci, ať se dějí bez Vašeho boje a usilování, nechejte je k sobě přijít. Je totiž pravděpodobné, že Vaše aktivita je již ve fázi agresivity a své štěstí si nevědomky odháníte. Proto dovolte, ať se Vaše kolo štěstí otáčí svým správným způsobem a tou správnou rychlostí a nedržte věci tak přísně pod kontrolou.

OSUDOVÉ ČÍSLO 4
Čtyřky, Vy nejprve potřebujete něco nalézt, něco pochopit, než se budete moci pohnout vpřed. Takže Vám prospěje pár dnů volna, protože jinak Vás to stejně položí, a je lepší problém předcházet. Jakmile načerpáte nové síly nebo Vám bude jasné, jak budete postupovat, tak už pak všechno půjde „jako po másle“. Zase pocítíte pevnou půdu pod nohama, uvidíte jasně svůj směr a patřičný výsledek nemůžete v květnu minout. Jistě se Vám vyplatí posílit svou víru, důvěru a sebedůvěru a vědět, proč to všechno děláte.

OSUDOVÉ ČÍSLO 5
Pětky, Vy ke květnu vysloveně patříte, alespoň karty ukazují, že to bude „Váš“ měsíc. Taky aby ne… „pětka k pětce sedá“:-) a Vy se také na „své“ energie těšíte a hodláte si je užít. I když se nevyhnete rozhodování, tak všechno povedete k tomu, aby bylo tak, jak si představujete. Takže nezbývá říct nic jiného, než: UŽIJTE SI TO! 🙂

OSUDOVÉ ČÍSLO 6
Šestky, Vy jste si myslely, že všechno dobré z května „schlamstnou“ pětky a na Vás nic nezbude? Tak se ničeho nebojte a nestrkejte hlavu do písku… opak je pravdou. Pro Vás je tento měsíc důležitá rodina, Vaši blízcí a hlavně ti milí blízcí a oni to budou mít také tak. Z čehož vyplývá, že pro Vás květen bude opravdu „měsícem lásky“ a co si více přát?! Takže když se nenecháte svázat nemyslnými obavami, tak bude ten letošní květen opravdu ideálem a Vy jím proplujete na růžovém obláčku k dalšímu měsíci.

OSUDOVÉ ČÍSLO 7
Boj… to by mohlo být synonymem pro letošní květen v podání Vás, Sedmičky. Jste pěkně naštvané a odhodlané každému ukázat, zač je toho loket. Asi Vás nepřesvědčím, že je to zbytečné, že máte výhodnou pozici a není proč bojovat, jen si počkat na plody svého úsilí. No, i boj přináší zkušenosti a nezapomeňte, že můžete také narazit na stejně naladěného člověka. Takže když přijde „na steč“, bojujte fér, ať nejste Vy tím poraženým. I tak jste na cestě, tak neopouštějte své cíle, i když zrovna nemáte ten správný vítr ve svých plachtách.

OSUDOVÉ ČÍSLO 8
Něco se nepovedlo tak, jak jste si představovaly, Osmičky? Takto se na to nedívejte, spíše jen prostě duben byl moc krátký čas na to, abyste dosáhly všech met, které jste si vytyčily. Jasné, vždy očekáváte více, než kdokoli jiný a máte na sebe vysoké nároky, ale není třeba „házet flintu do žita“, energie Vás stále vyzývají k vytrvalosti a snaze posunout se vpřed, ale také si dopřejte soucit a lásku, aby to nebylo jen o povinnostech, úkolech a výkonech. Můžete uzavřít to, co máte rozdělané, ale nespleťte si rezignaci s ukončením. To, že nejde všechno podle Vašich představ, neznamená, že to není k Vašemu dobru.

OSUDOVÉ ČÍSLO 9
Devítky, máte pocit, že přišla Vaše chvíle, že se konečně bude moci ukázat, co ve Vás je? Karty říkají, že ano, ale moc Vás to těšit nebude. Více potěšení z toho budou mít druzí. Vás Vaše kroky budou vhánět do horší situace, než jste byly doposud. Možná chcete vyhrát až moc za každou cenu a výsledku se přivedete do slepé uličky. V květnu tedy musíte počítat s tím, že čím víc půjdete hlavou proti zdi, tím víc to bude bolet, nebo jinak, co zasadíte, to sklidíte.