2018 – roční náhled

Tak, jak slyším od mnohých z Vás, ohlížet se za rokem 2017 opravdu nechcete, označujete ho za „hrozný“, ale znáte mne, nebo mě právě poznáváte, a tudíž z toho plyne, že naopak něco, co se pojmenovává synonymem hrozný je v podstatě výzvou. Takže když se ohlédnu za tím rokem 2017 z energetického hlediska, každopádně nám, jako jedničkový rok, položil základ, který bude určovat dění v dalších letech. Ne, ne, nezavírejte tu stránku! Tak hrozné to nebude! Zkuste se na to podívat se mnou, z jiného úhlu, než jste zvyklý.
Pro mě osobně byl ten rok 2017 jiný, než jsem si ho „malovala“ a bylo nutné se jeho energiím přizpůsobit, takže „hrozným“ bych ho neoznačovala, ale jiným určitě. A to jiné, položilo základ dalšímu dění, ať už v osobním nebo profesním životě. Neznamená to však, že to bude špatné, když to bude jiné. Prostě my si někdy vytyčíme cestu, která se nám zdá jako správná, ale když na to přijde, nastanou okolnosti, které nás nutí měnit směr, a změnit směr neznamená sejít z cesty, ani z té správné. Ano můžeme se zuby nehty držet starého plánu nebo přijmout to, co přichází. Vždy máme možnost volby. A protože nevíme, kam nás ta cesta, kterou zvolíme, přivede, tak nemůžeme udělat chybu, ale jen získat zkušenosti. Takže čehokoli se obávat není na místě. Jak říká Neale Donald Walsch „život je změna a změna je život“. A právě o tom byl rok 2017… nový cyklus zákonitě musel přinést změnu, ať už jsme si to „malovali“ jakkoli, ale stále to byl náš život, možná jiný, ale ne hrozný.
No, a na ten úvodní rok cyklu navazuje rok 2018. Když se na to číslo dívám, napadá mě v první chvíli paralela jako v řecké abecedě, kde se znaky nějak nazývají (∑ = sigma nebo třeba Ω = omega).
Takže 2018 by se dala stručně přeložit jako „spolupráce Boha s člověkem vedoucí k naplnění“.

Je to skvělý rok pro nalezení prostoru své realizace, ať už se to týká práce, koníčků či vztahů. To co jsme loni „vymysleli“, tak letos doladíme a začneme uskutečňovat. Opět je tu čas, kdy se budeme učit myslet v celku, tedy ne jen hlavou, ale i srdcem, spojíme tak logiku s intuicí. A jestli jste zatím neuměli nebo měli strach učinit nějaké rozhodnutí, pak využijme pro takový čin právě ten rok 2018, protože to číslo roku přece symbolizuje „spolupráci Boha s člověkem vedoucí k naplnění“.
Číslo jedenáct má ve velké arkáně Tarotu karta Síla (používám původní číslování tarotových karet). Tradiční význam této karty znamená odvahu, trpělivost, popisuje nekonečnou sílu ducha k ovládání naší zvířecí podstaty. Nás při tomhle slovo spíše napadá sarkastické „To je síla!“, než abychom zjišťovali, jak jsme na tom se svou sílou, mocí, vydrží, odvahou, touhami, sebekontrolou a laskavostí. Proto možná právě teď je ten správný čas prožít rok síly.

Ten rok 2018 bude mít z numerologického hlediska dvě vibrace. Samozřejmě při redukování součtu je to jasná dvojka, ale ta mezisoučtová jedenáctka se nedá přehlédnout. Je to mocná, tzv. mistrovská vibrace, prospěšná pro ty, kteří se věnují pomoci druhým lidem. Ti, co již takovým způsobem pracují, ty podpoří, a ti co se v teprve v této oblasti hledají, tak v nich může probudit jejich schopnosti a pomoci jim s cestou k jejich životnímu poslání. Čerpat z těchto energií si ale vyžaduje již být na vyšší úrovni vnímání a ochotu přijmout nejen etický závazek z toho vyplývající, ale i ochotu nechat se vést vyšším vědomím.
Ne všichni však mají potřebu, touhu nebo ambice zasvětit svou životní cestu oduševnělé a humanitární službě, každodenně se zabývat duchovními tématy a být světlem – majákem pro druhé. Pro ty, ale i pro ty, co „pojedou“ v jedenáctce, ale zachovávají si běžný život, bude mít rok2018 vibraci čísla dvě. Určitě by se všem mělo ulevit, protože se můžeme těšit na první ovoce z loni započatých projektů. Ne, nic velkého nečekejte, ale příslib lepších časů, tu znát bude. Ani se nebojme, že když už nejsou na pořadu dne jedničkové vibrace, že už tedy máme všechno na dalších osm let striktně nalinkováno a nic nového už nepřijde. Naopak, dvojka přináší stále nové nabídky, navíc, když se k již rozjetému postavíme čelem, nalezneme i to řešení.
Dvojka z numerologického hlediska se dá nazvat synonymem pro intuici. S nadhledem by se dalo jednoduše říct, že můžeme odložit ty z loňska myšlenkami zaťaté hlavy a nechat se vést tím tenkým hláskem našich duší. Proč říkám „tenkým hláskem“? Duše totiž nekřičí, nepřikazuje, nezakazuje, nesoudí, pouze napovídá, a když máme srdce otevřené, pak nám usnadňuje tu naší cestu pozemským životem. Takže s tou intuicí může proměnit naše sny v realitu.
Už v prosinci loňského roku, jsem Vám psala o udržování se ve svém středu. Byl to takový trénink na letošní tok, protože dvojka nejen přináší dva úhly pohledu na jednu věc, ale také v jakémkoli rozhodování udržování rovnováhy.
Jednička byla o „JÁ“, dvojka jako její protipól je o „ MY“. Takže to bude rok vzájemných vztahů, společné práce, rok plný citů, pocitů a když si těch dvojek dáme víc, tak i emocí, ale to je právě o tom, vybalancovat svoje energie s energiemi, které k nám přichází.

Síla = energie. Když se na letošní kartu podíváme z tohoto úhlu, pak už je snadné si položit tu správnou otázku: Co si podmaňuji silou?… Kde svou sílu nepoužívám a proč?… anebo třeba: Kde si příliš prosazuji svou a vynucuji si výsledek silou?… Vůbec, otázky jsou prospěšná věc. A my se málo ptáme. Zeptat se, něco nevědět, považuje za slabost. A přitom v tom je síla. Proto si vlastně vážím svých klientů… že se nebojí přijít, říct, že mají problém a potřebují pomoc, podporu. V tom je ta síla, v tom je vidět, že i když nevědí kudy kam a jak, když se cítí slabí, na dně, u konce s dechem, použijí něco ze své netušené síly, odvahy, aby našli pomoc.
V každém nás dřímá nějaká síla, když ji v sobě nalezneme, přijmeme a dokáže mi ji zvládat, použijeme ji jako tvořivé energie. Už nemusí pátrat po tom, jak si správně přát, vytváříme tak svou realitu vlastní silou. A už jsme vlastně zase na začátku. Stáváme se mistry svého života a z „obyčejného“ života vytváříme mistrovské dílo.
Přeji v tom roce 2018 nejen zdraví a štěstí, ale i sílu, jež Vám pomůže vytvářet svou realitu v té nejlepší kvalitě.
I v tomto roce se budete setkávat s tarotovými výklady pro jednotlivá osudová čísla. Své osudové číslo spočítáte takto:
15. 9. 1973 = 1 + 5 + 9 + 1 + 9 + 7 + 3 = 35 = 3 + 5 = 8 = osudové číslo