Duben 2017

Dubnu, jako bychom se chtěli nejraději vyhnout. Pociťujeme, že to nebude jednoduchý měsíc a nejraději bychom se někam schovali, abychom nemuseli čelit tomu, co tento měsíc přináší. Asi tušíme, že duben nám přináší do života zkoušky, jež mají prověřit, co zvládneme, co jsme se naučili, o co nám jde a zda se to při první příležitosti nevzdáme. Tím prubířským kamenem budou lidé kolem nás. Budou přicházet, aby se hádali, kritizovali, dokonce se nebudou stydět být sprostí a udělají vše proto, aby nám při nejmenším znemožnili se posunout vpřed tak, jak bychom chtěli. Pokud je nebude brát jako komplikaci, ale přijmeme je jako učitele a jejich protiútok pojmeme jako výzvu, tak se nám podaří otevřít dveře a vystartovat, za tím naším cílem. Možná se chystáme uskutečnit nový záměr, tak i v dubnu po počátečních obtížích lze počítat s tím, že se nám podaří tuto věc rozjet. Duben je o tom, pohnout s energiemi, když se nám zdá, že nemáme žádný prostor k manévrování, a jediné, co nás může pohnout vpřed je naše víra a to, co je v nás.

Mandala na duben 2017

Osudové číslo 1
Vám jedničky nyní přichází období seberealizace, od které očekáváte, že všechno bude lepší. A samozřejmě, pokud probudíte svou podnikavost, pojmete svou budoucnost jako jedno velké dobrodružství a jste otevřeny novému, tak dříve nebo později se postavíte na vlastní nožičky. Aby Vám vysloveně někdo házel klacky pod nohy, se obávat nemusíte, ale jestliže potřebujete nějakou pomoc, pak si o ní musíte říci. I Vy však poznáte, že všeobecné dubnové energie na Vás působí a bilance tohoto měsíce Vám ukážou, že postup vpřed je nějakým způsobem blokován a Vy budete muset také hledat skulinku, kudy se z omezujících energií lze dostat. Každopádně Vám karty radí, jestliže jste učinily rozhodnutí, že půjdete vpřed, za svým, pak vynaložte dostatek síly, abyste ze své cesty neustupovaly. Není třeba však žádného násilí.

Osudové číslo 2
Dvojky, Vás letošní duben postaví před vážné rozhodnutí, které si bude žádat všechny Vaše energie a koncentraci. Není třeba však hledat někde něco složitě, ale to, co se nabídne jako první možná cesta je to správné, jež Vám pomůže přesně tam, kde být chcete. Vám se podaří, ostatně je to Vaše přirozenost, získat si lidi nápomocné a podporující. Dokonce by i jen ten pouhý jeden měsíc měl přinést velkou efektivitu Vaše konání, takže uskutečníte to, k čemu jste se rozhodli. Ale ani úspěch by Vám neměl bránit v rozvaze a rozumném plánování.

Osudové číslo 3
Z počátku dubna, trojky, můžete být spokojené, protože dotáhnete do konce něco, na čem jste už nějaký čas pracovaly, takže můžete s klidem oslavovat. No, ale když je něco hotové, tak to chce následně nalézt svůj nový cíl a uskutečňovat nové plány. A rozhodnutí budete věnovat čas po zbývající část měsíce, protože si nyní uvědomujete, že nelze něco dělat jen tak bezhlavě a s lehkostí, ale že to chce přidat i patřičnou dávku zodpovědnosti. A počítejte s tím, že na další úsek cesty budete samy, protože lidem kolem Vás se líbilo to, na čem jste pracovaly dosud, a netuší, jakou cestou se vydáte dál, takže si půjdou zase chvíli svou cestou. Možná Vám dá více zabrat nalézt svůj další směr, protože budete mít tendenci snít vzdušné zámky a realita se Vám posune někam jinam. Ale nezapomeňte si věřit a plánujte dlouhodobě a reálně, pak tak nějak všechno dopadne nad očekávání.

Osudové číslo 4
Váš duben, čtyřky bude velmi blízký Vašim energiím, protože půjde o spravedlnost a jistoty. Takže v první řadě se bude od Vás vyžadovat zodpovědné rozhodnutí a fér hra. Ale právě proto, že je Vám to vlastní, tak se budete cítit jako ryba ve vodě. Vaše sebejistota, prostá moudrost a čistota bude majákem pro lidi ve Vašem okolí, kteří dubnové energie budou snášet hůře, takže náklonnost vůči Vám bude až podivuhodná. Takže nejen že Vy budete mít pevnou půdu pod nohama. Nyní nemusíte podstupovat ani zbytečná rizika. Berte tento stav jako ideální pro tuto chvíli, ale nedržte se ho, když uvidíte, že je třeba pohybu vpřed, jinak byste mohly v dubnových energiích uvíznout na delší čas, a to by Vás omezilo, což rády nemáte.

Osudové číslo 5
Pětky, Vám přichází s kartami varování před fantazírováním a propadnutím nereálným iluzím. Na jedné straně je Váš sen, který byste rády realizovaly, na druhé pak nebezpečí, které je s tím spojené. V první řadě je tedy nanejvýš místné, nespěchat a stát nohama na zemi. Je také dobré zjistit, že Váš sen není jen tím snem a je ho možné realizovat. Stejně tak bude dobré si ohlídat i lidi kolem sebe, protože chtějí ovládat Vás a to nekoresponduje s Vašimi zájmy, ideální čas si nastavit hranice, kam až si koho pustíte. Ale protože se pustíte do něčeho, co vám patří, tak přece jen ten rozběh nakonec bude optimističtější, než jak to všechno bude vypadat. Teď tedy, pětky, rozum do hrsti a zasévat opravdu jen to, co chcete sklidit.

Osudové číslo 6
Šestky, jestli si něco zakazujete, nebo je Vám zakazováno, nebo Vás někdo odstrkuje, tak se nedejte odradit. To, že k cíli je nyní potřeba postupovat pasivně nebo pomalu neznamená, že se svého cíle máte vzdát. Teď se Vám hodí pořekadlo „kdo si počká, ten se dočká“, protože jen trpělivost Vám udrží naději na dobrý výsledek, možná ne v dubnu, ale v budoucnu jistě. S čím lze také počítat, že nejen Vy vidíte ve své cestě potenciál, takže se k Vám budou chtít přidat další, ale otázka zní, jestli jim trpělivost vydrží, což Vás od spolupráce poněkud odradí. Za to se spolehnete jen na sebe a pomůže Vám to líp si uvědomit, co vlastně chcete. Prostor kolem sebe i v sobě si tak pěkně vyčistíte, i když se možná budete zbavovat i svých iluzí, což nemusí být příjemné.

Osudové číslo 7
I Vás, sedmičky, duben zbrzdí v rozletu. Spíše se budete cítit vydáni na pospas druhým i okolnostem, které nebudete vidět jako perspektivní. Cestou proti stagnaci je způsob, že do toho, s čím potřebujete pohnout, vložíte srdce, neztratíte hlavu a postupovat budete krok za krokem a zvláště poctivě. Je to pro Vás však prostor k získání mnoha nových zkušeností. Také se připravte na nedorozumění a dusnou atmosféru v komunikaci s ostatními. I tak nepříjemné energie a okolnosti Vám však nemohou zabránit, abyste nedosáhly nějakého poctivého a perspektivního základu pro další dobu. Karty i na konec připomínají, že ten nejlepší průvodce dubnem je Vaše srdce, tak mu jen naslouchejte.

Osudové číslo 8
Svým způsobem Vám, osmičky bude duben vyhovovat, i když to bude očistec, pardon, očista. Ale hezky od začátku. Duben pro Vás, osmičky bude v duchu pořádku, zodpovědnosti, reality a zajištění. No, a k tomu, bude třeba vzít možná reálné, možná pomyslné koště, a pěkně vymést usazené nečistoty v prostoru kolem Vás, ale také ve Vás. Možná tím způsobíte, že si o Vás začne dělat starosti Vaše okolí. Ale není třeba propadat skepsi a obavám, protože tato cesta je více než dobrá. Pomůže Vám dostat se k cíli a navíc přitom budete velmi spokojené, osvobozené. I pro Vás tedy, osmičky, platí, abyste si věřily a činily jen to, co Vám pomáhá udržet smysl svého cíle.

Osudové číslo 9
Vám, devítky, dubnové energie přinesou boj mezi tím, co chcete a tím, do čeho máte odvahu se pustit. Možná minulé zkušenosti Vás ještě blokují v cestě vpřed, možná se jen obáváte toho, co bude a na to se díváte značně pesimisticky. Ten pocit bezpečí však nyní nelze hledat venku, ale právě jen v sobě. Vytvořit si ve svém nitru prostor domova a tam nyní vyčkat, než naleznete cestu, jež Vás povede vpřed. Nyní je opravdu na místě obezřetnost, protože Vám někdo chce ublížit. Nepočítejte tedy s férovým jednáním nebo možností se na někoho spolehnout. V dubnu jste tu jen Vy sami pro sebe. Kdyby to šlo, doporučila bych Vám přeskočit duben, takto bude lepší nic nepodnikat, ale nevzdávat se svého, v tom si udržet důvěru a třeba jen zvolnit v úsilí v realizaci.