Karta týdne: 30. srpna – 5. září

Vesmír mě vede, abych tento týden uzavřela ten pomyslný zrcadlový sál, kterým jsme celé léto procházeli. Proto jsem sáhla do balíčku karet uvědomění a v ruce mi uvázla karta týdne „hranice“. Ano tak se dá přeložit do jednoho slova její poselství:

karta týdne: hranice

 Každý má své hranice. Hranice trpělivosti, hranice laskavosti. Pravda je taková, že jich jen málokdy použijeme. Proč? Protože se obáváme, že narušíme hranice někoho druhého, notabene, nám obvykle milého. Pravděpodobně si neuvědomujeme, že obavou z narušení jiných hranic, narušujeme ty své.

Tento týden bude takovým testem, který nám ukáže, jaký smysl měla všechna ta předchozí zrcadla. Co jsme si uvědomili, co jsme pochopili a jak s tím teď hodláme naložit. Jinak, bylo-li nám to k něčemu. 

Chovat se k druhým láskyplně, znamená chovat se k druhým sebevědomě a současně i s respektem… a bez uplatnění svého ega. Jak to rozeznat? Ego jde do všeho s válečnou náladou: „Buď budu útočit nebo se bránit, ale své hranice si uhájím!“ Láskyplné, sebevědomé jednání spočívá v jasném vyjádření svých zájmů a konstruktivním jednání. Což znamená znát svůj cíl (proč své hranice v dané situaci připomínám či vymezuji) a nezapomínat, že i druhý má nějaké své možnosti a hranice. A pak už stačí si vzpomenout, že jsme lidé, že se nám dostalo daru řeči, abychom se domluvili.

Přeji nádherný týden.

P.S.: Karta týdne „hranice“ nám opět nastavuje zrcadlo, jako prostředek sebepoznání. Možná toužíte posílit své energie i jinak, než jen neustálou prací na sobě. Zkuste se podívat do https://spravnoucestou.cz/galerie-dary/osobni-energeticke-zarice-sperky/, jistě tam naleznete pro sebe posilující osobní energetický zářič.