Karta týdne: 19. – 25. července

Karta týdne: 19. – 25. července

Minulý týden karta týdne lehce zmínila zrcadlo, možná nás trochu chtěla připravit, protože teď je zrcadlo to hlavní téma. 

karta týdne: zrcadlo

Zrcadlo

Možná ve své blízkosti máme člověka, kterého „nemusíme“. Zkusme se tento týden na něho podívat jinak. Jak? Jako na toho nejlepšího člověka, kterého jsme mohli právě teď potkat. Ano, není to snadné. Ptáte se: “Čím jsem si to zasloužil/a, že tohle je ten nejlepší člověk pro mě?” Ale pryč se sarkasmem. Je nejlepší a tečka. 

A co teď s ním? Upřimně si řekněme, co proti němu máme, co nám na něm vadí, co vyvolává ten sarkasmus. A teď ho použijme jako zrcadlo. Když při tomto rituálu budete k sobě upřímní, sice to není nic příjemného, ale zase se dostaví ten kýžený efekt. Jaký? Pochopení, proč je ten člověk pro Vás „ten nejlepší“. A… víte, co chcete a potřebujete změnit na sobě. A to je ten důvod, proč nám Vesmír a aktuální karta týdne nastavuje zrcadlo.

Efekt zrcadla

Ale možná si říkáte, že ten „Váš nejlepší člověk“ nikterak nesouzní s jakýmkoli Vaším vnitřním nastavení. Zkuste tedy jít hlouběji. Ptejte se sami sebe, kdo a kdy se ve Vašem životě choval stejně nebo podobně jako ten „Váš člověk“. Máte, a namítnete: ale tohle téma jsem si už zpracovával/a! Pak tohle Vaše zrcadlo přichází proto, abyste buď proces zpracování téma dokončili nebo pracovali na hlubší úrovni. Dostane se Vám tak širšího pohledu na věc a nová pochopení. Ano, přijde ten pověstný „aha efekt“ a teprve pak se začnete uzdravovat. A co to „Vaše zrcadlo“? Ze života Vám asi nezmizí, ale Vy už na něho následně nereagujete s afektem či sarkasmem. Skvělé, no nemyslíte?!

Nezapomínejme, že tu nejsme za trest, jsme tu pro nová poznání, zkušenosti, pro život v lásce a radosti. A toho dosáhneme jen jako otevřené a láskyplné bytosti. A pokud ať už vědomě nebo nevědomě blokujeme pohled sami na sebe, pak nikdy nemůžeme dosáhnout všech poznání, zkušeností a života v lásce a radosti.

Přeji nádherný týden.

P.S.: Tahle zrcadla nejsou snadná na zpracování, tak nezapomeňte, že jsem tu pro Vás.