Karta týdne: 12. – 18. dubna

Jo, jo, počítač. Co do něj člověk nedá, to nemá. No, ale jestli karta týdne tvrdí, že mysl je dokonalý počítač, tak to znamená totéž: Co tam člověk nedá, tak tak nemá.

Řeknete si: no samozřejmě, to si ta Rýdlová myslí, že objevila Ameriku? Ale mě pohled na tuhle karta vede jinam. K otázce: Proč máme v tom našem softwaru/mysli tolik negativního, tolik depresivního, tolik děsivého, tolik rezignujícího?

Když se podívám na svůj počítač, myslím tím skutečný notebook, tak v něm mám spoustu práce, hudbu, zábavu, propojení na ostatní lidi, mnoho fotek, které evokují krásné vzpomínky. Ale můžu hledat do nekonečna, nenajdu tam nic, z čeho by mi klesala nálada nebo bych dokonce měla depresi, nic mě tu neleká natož tam bylo něco, co by mě nutilo s tím prásknout a raději se tomu vyhnout.

Myšlenky jsou programem a program musí někdo instalovat a nastavit. Ano, něco do nás bylo vloženo, ale skutečné nastavení máme ve svých rukách. A o tom je karta týdne. O nastavení. Nezapomeňme, že každý program je průběžně aktualizován, což znamená, že i naše myšlenky mohou být aktualizovány – pokud chceme. A chtění je jen jeden takový podprogram, který podporuje naší mysl, ale také určuje naší cestu.

No, tak mám pocit, že nám Vesmír nemohl nahrát lepší kartu týdne. Přitom, čím procházíme teď, taková defragmentace, aktualizace a restart je to nejlepší, co pro sebe teď můžeme udělat.

Přeji nádherný týden.

P.S.: Jestli se Vám samotným nedaří s defragmentací, aktualizací či restartem, pak jsem Vám k dipozici v rámci Služeb pro Vás.