Duben 2021 v energiích

Téma: Práce a zodpovědnost

S tímhle nadpisem asi popularitu nezískám, ale protože je to má práce a zodpovědnost, tak se tomu vyhýbat nebudu, pro mě je to radost.

Duben se svými čtyřkovými energiemi si prostě téma práce a zodpovědnosti nese ze své podstaty. Synchronně navazují i tarotové výklady tohoto měsíce. A zapojila se i mandalka – jasně si řekla jaká má být a sama pomáhala, aby práce byla hotová.

My jsme zvyklí, že „práce = povinnost“. A povinnost je něco, co neděláme rádi, prostě musíme. Musíme, abychom si vydělali na jídlo a střechu nad hlavou, abychom uživili rodiny, zaplatili hypotéky, abychom měli na to si dopřát nějakou tu radost. Ale co když to vezmeme od konce. Radost nám přinese práce. A jestliže nám práce dělá radost, pak nese i peníze, což nám dělá radost také. Navíc se nemusíme tolik nadřít, což nám dělá radost;-). A radost je podstatou naší existence. Takže vnímat práci jako něco nepříjemného je prakticky odporující logickým zákonům.

Možná namítnete, že děláte práci, která Vás nebaví. Chápu to, kdysi jsem na tom byla podobně. No, a pak jednoho dne jsem si položila otázku: „Proč dělám práci, která mě nebaví, když můžu dělat práci, která mě bavit bude?“… Ano tak snadné to je. A věřte mi, že tehdy jsem měla tolik závazku/povinností, že kdyby mi to někdo takhle řekl, tak mi strach nedovolí s tím něco udělat. Ale byla jsem si vědomá své zodpovědnosti.

A opět i na zodpovědnost se můžeme dívat jako povinnost. Ostatně teď hodně slyšíme o osobní zodpovědnosti. Ale popravdě, tak jak je to podáváno, tak je zodpovědnost převlékána za povinnost. Ale zodpovědnost nemá nic společného s tím, že něco musíme. Zodpovědnost je naše schopnost zhodnotit své chování a směrovat ho ke zdraví, prosperitě a… radosti.

Co z toho vyplývá? Že jsem moc ráda, dal jsem si dala tu práci a převzala zodpovědnost, že Vás toto téma inspiruje převzít zodpovědnost a pracujete tak, že Vám dělá radost.

Přeji nádherný měsíc.