Červenec 2021 v energiích

Téma měsíce: životní poslání

Když se budem bavit o téma měsíce „životní poslaní“, každý si představí nějakou činnost, při které se dotyčný obětuje druhým… zdravotní sestra, duchovní nebo třeba vědec. Že by se za životní poslání považovalo něco tak obyčejného, jako je uklízení, řízení autobusu či pěstování brambor nikoho nenapadá. To považujeme prostě za práci. Ale jaký je rozdíl mezi prací a životním posláním? Jeden jediný – přístup.

Jestliže jakoukoli činnost děláme s radostí, láskou, naplňuje nás, pak i do obyčejných věcí vkládáme energie, které z nich vytváří službu ostatním. A tím se stává životním posláním.

Často slýchávám, jak mi lidé závidí, že dělám práci, která mě baví. Přitom, právě uvědomění, že dělám práci, která mě nebaví, mě přivedla k práci, která mě baví. Ano, tak jednoduché to je.

Že byste měli strach se pustit do něčeho, co neskýtá žádnou jistotu, i když by Vás to bavilo? Pak je na místě otázka: Jsou pro Vás důležitější jistoty anebo život? Stačí si jen představit, že celý život strávíte s jistotou, že děláte něco, co Vás nebaví. Jak ta Vaše práce bude vypadat? Nebudete z ní mít radost ani Vy, ani nikdo jiný. Životní poslání? Kde, že! Ale teď si představte, že děláte to, o čem sníte, na co jste si nikdy netroufli, třeba na to ani nepomysleli, že Vy byste mohli. Ale už jen to pomyšlení Vám vlévá do těla nadšení, chuť, vytváří úsměv na tváři. Ano, to je to kouzlo životního poslání.

životní poslání = radost ze života

Nemusíte zachránit svět, i naprosto obyčejné věci a činnosti mohou být Vaším životním posláním, když k nim tak přistoupíte. No, a pokud nemůžete změnit přístup, pak zahoďte strach. Dejte se na dobrodružnou cestu svého životního poslání. Sice taková cesta neskýtá jistoty, ale je to Vaše cesta. A sami nebudete. Poznáte jak Vás Vesmír podporuje. A o to víc důvodů k radosti.

Přeji nádherný měsíc.

P.S.: Chcete-li prozkoumat, jak vypadá práce, která mě baví, pak se podívejte na vše, co skýtají stránky https://spravnoucestou.cz/. A chcete-li být první u toho, co je nového se správnou cestou, pak Vás může informovat připojení na https://www.facebook.com/SpravnouCestou.