fbpx

Červen 2021 v energiích

Téma měsíce: příležitost, možnost, šance

O příležitostech, možnostech a šancích karty mluví často a hodně se jim věnovaly právě teď v červnu. Pokud nasloucháme Vesmíru, třeba prostřednictvím výkladů karet nebo jiným znamením, pak dokážeme nejenom příležitost vidět, využít, ale také vytvářet, tedy tři V:

Příležitost, možnost, šance hodit šestku.
Hodíte si také šestku?

1, Vidět

Kladete si otázku „Jak vidět příležitosti, možnosti, šance?“ Základ je v našich cílech, záměrech a vizích. S životními příležitostmi, možnostmi a šancemi je to stejné jako s cela banálními věcmi. Chceme-li si pořídit nové triko, mrkneme na net či oběhneme obchody. Prostě abychom viděli, musíme se podívat.

Ne, nedělám z Vás hlupáka. Ono je totiž „vidět“ a „vidět“. A znáte to, o někom se říká, že má štěstí a o někom to nelze říct ani při nejlepší vůli. Čím to je? Ten, co to „štěstí má“ se dokáže na příležitost podívat nejen otevřenýma očima, ale i otevřenou hlavou a hlavně otevřeným srdcem. Ostatně ani to triko si nekoupíme, když má nevhodnou barvu, velikost a cenu.

Takže, když to shrneme: ABY BYLO MOŽNÉ VIDĚT PŘÍLEŽITOSTI, MOŽNOSTI, ŠANCE, JE TŘEBA MÍT OTEVŘENÉ NEJEN OČI, ALE I HLAVU A SRDCE.

2, Využít

Možná si říkáte, oči, hlavu i srdce mám otevřené, příležitosti, možnosti, šance vidím, ale nedaří se mi jich využít, „chytit je za pačesy“.

Když se zase na využití příležitosti podíváme přes naše banální pořízení si trika, tak si představte, že jste našli to nejlepší triko pro sebe na světě – barva, velikost i cena značka ideál. Co uděláte? Pořídíte si ho, protože kdy zase bude šance na něco takového natrefit, no, ne?! Využijete té možnosti.

A stejné by to mělo být i s využitím životních příležitostí, možností a šancí.

Proč to tak není?

Protože jim dáváme moc velkou důležitost.

Přece jde o život!!!

A tady přestáváme vidět. Jak to? I to naše triko nás učinilo šťastnými, takže vlastně i taková banalita je pro nás životně důležitá, protože podstatou naší existence je mít radost, zažívat štěstí.

Když to zase zase shrneme: ABY BYLO MOŽNÉ VYUŽÍT PŘÍLEŽITOSTI, MOŽNOSTI, ŠANCE, JE TŘEBA JE VIDĚT STÁLE, PROTOŽE JSOU PRO NÁŠ ŽIVOT VŠECHNY STEJNĚ DŮLEŽITÉ A ŽÁDNÁ NENÍ DŮLEŽITĚJŠÍ.

3, Vytvářet

Ano, příležitosti, možnosti a šance můžeme sami aktivně vytvářet, a nemusíme jen čekat, co nám Vesmír nebo kdokoli jiný přichystá.

Co je k tomu třeba? Vize a aktivita.

Naší příkladovou vizí je to naše triko. Může se stát, že triko našich vizí nebude (Vesmír ho nebude mít na skladě). Můžeme to vzdát. Ale kdybychom něco chtěli vzdávat, tak já tento text nepíšu a Vy ho nečtete. Takže jinak.

Jak vytvořit příležitost, možnost, šanci?

V první řadě, připustit si možnost, že byste to vaše triko měli.

V druhém kroku vytvořit příležitost, tzn., hledat jak by to šlo (je přeci spoustu šikovných tvůrců s patřičnými nástroji a materiálem).

A ve třetím kroku, tomu dát šanci – nevzdat to.

A zase nezapomenout na body 1, vidět a 2, využít.

A to poslední shrnutí tedy zní: ABY BYLO MOŽNÉ VYTVÁŘET PŘÍLEŽITOSTI, MOŽNOSTI, ŠANCE, JE TŘEBA SI PŘIPUSTIT MOŽNOST, VYTVOŘIT PŘÍLEŽITOST, A DÁT TOMU ŠANCI. PROSTĚ MÍT VIZI A BÝT AKTIVNÍ.

Přeji nádherný měsíc plný příležitosti.

P.S.: … a jednu příležitost zrovna teď v červnu “chytám za pačesy” a můžeme se potkat na Šperkařském festivalu a rukodělných trzích v Kroměříži viz. /https://spravnoucestou.cz/nove-prispevky/sperkarske-a-rukodelne-trhy-kromeriz/. A co Vy?