46. týden

9. – 15. listopadu

Tak naladění, synchonizovaní s novým měsícem? Skvělé! Aspoň máme prostor věnovat se aktuálnímu téma: Svoboda versus ego. Naše očekávání versus očekávání druhých.
Člověk, který je nesvobodný, většinou v boji za svou svobodu přechází na úroveň ega. Nějakým způsobem si přece jen potřebuje uvědomit a probudit své Já v kontextu situace. Proč ne. Nebýt ega, nemáme ani žádnou osobnost. Jenže… Aby se člověk dostal od ega k vědomí vlastního já, potřebuje se osvobodit i od toho svého ega… nebo jinak, udělat z něho společníka, ale ne vůdce. Jestliže to nevidíme na sobě, pak máme jistě kolem sebe dostatek exemplářů, které považujeme za egoisty. A líbí se nám? Ne. Ale máme kolem sebe i lidi, kteří mají cosi navíc, co z nich vytváří přirozené vůdce a přitom si nemusí pěstovat a utužovat ego. A to něco, je vědomí a znalost sebe sama.
A o tom je tento týden. Jakmile nalezneme sebe sama, poznáme své schopnosti i své slabší stránky, pak také víme, jaká jsou naše očekávání a svobodně si za nimi kráčíme. Dopřejme si proto těchto sedm dnů k sebepoznání, ať si můžeme také dopřát svobodu.
Přeji nádherný týden.