Technika malby dot art

Technika malby dot art, kterou na obrazy a ostatní předměty používám, se jmenuje tečkování (punktemalerei, dot art, dot painting). Pochází od původních obyvatel Austrálie – Aboridžinců. V 60. – 70. letech minulého století však tečkovací metodu začali požívat evropští kolonizátoři. Prakticky znesvětili podstatu malby domorodců. Obrazy Aboridžinců byli určeny pro duchovní účely a zobrazovaly příběh o stvoření světa, byly a jsou plné tajných a posvátných prvků. Jali se své umění chránit a považují ho za své posvátné dědictví. A postupem doby se z “primitivního” stalo mezinárodně uznavané umění.

Protože však nejsem australský domorodý umělec a nemohu tak vytvářet domorodé umění, tak volím kombinaci techniky s tvorbou mandal. Líbí se mi, že obě techniky mají hlubší význam, že to není jen obrázek či dekorace, ale že mohu lidem pomáhat na jejich cestě i tímto způsobem. Samotné tečky symbolizují hvězdy, a tak s každou tečkou Vám přináším kousek Vesmíru, s každou tečkou k Vám přichází poselství.

Obrazy se skládají z tisíců teček, které si vyžadují naprostou pozornost a oddanost svého tvůrce, než vyplní plochu podkladu. 

Technika malby dot art je velmi náročná na čas a preciznost, ale autorovi se odmění tím, že mu ten čas vyrovná možností pracovat v plně relaxačním a meditativním stavu, aby vkládané energie mohly volně proudit.

Výběr a možnost nákupu ZDE.